Czas na chokery – modne naszyjniki dla kobiet

Nayla – choker – Answear.com

Choć choker to w modzie żadna nowość, jest bardzo prawdopodobne, że wielu / wiele z was nie słyszało o nim nigdy wcześniej. I jeśli tak jest, czas najwyższy nadrobić zaległości, bo moda na chokery tej wiosny uderzyła z podwójną siłą! Naszyjniki zwane czasem „dusikami” ze względu na swój wygląd (i nie ma co ukrywać, także trochę charakter) ,spotkać można u kobiet bawiących się modą lub z mody żyjących. Zobaczcie zatem co to za cudo – choker – i gdzie można go kupić.

Choker –dodatek modny od lat

Komplet naszyjników opasek choker – Bon Prix

Nie do końca wiadomo, w jaki sposób chokery ponownie trafiły „na salony”. Jedno jest pewne – raz założone przez celebrytki w szybkim tempie zdominowały modę światową. Część z pań lubujących się w dusikach pamiętać może modę na nie z lat 90-tych, kiedy to chokery przyjmowały postać opasek z linek ażurowych przylegających do szyi, a swoim wyglądem przypominały nieco tatuaż. Pierwsze chokery pojawiły się jednakże znacznie wcześniej, bo w XVIII wieku we Francji. Ich wymowa była o wiele inna, niż współcześnie – miały symbolizować one pamięć o osobach, które zginęły w trakcie rewolucji francuskiej.

Choker niejedno ma imię

Choker LeBRAND – Showroom

Szukając swojego wymarzonego chokera, macie dziś do wyboru ogromną ilość propozycji. I jest w czym przebierać, zwłaszcza że chokery wykonane są z najróżniejszych materiałów, poczynając od tradycyjnego łańcuszka, poprzez aksamitki, tasiemki satynowe – na sznurkach, rzemieniach, czy koronkach kończąc. To jednak nie koniec – często zdobią je różnorodne zawieszki, czy elementy typu ćwieki, koraliki, kamienie, etc., czyniąc je oryginalnymi i nietypowymi. A dzięki temu przybierają one wygląd naszyjników w różnych stylach i o różnym charakterze od subtelnych, po bardzo oryginalne.

Różnice w wyglądzie mogą wynikać ponadto również ze sposobu wiązania chokerów, które w niektórych przypadkach wiązane są tradycyjnie lub też zdobnie przewiązywane przez szyję, itd.

choker Fenty Puma by Rihanna – Zalando

Do czego pasują chokery

choker Ora lace gold – Showroom

Jeśli podobają wam się chokery, ale nie do końca wiecie do jakich stylizacji pasują, spieszymy z odpowiedzią. Choker jest biżuterią o dość uniwersalnym charakterze, który pasuje zarówno do stylu codziennego, casualowego, jak i na szczególne okazje. Olbrzymią zaletą tego rodzaju biżuterii jest możliwość dopasowania jej do rozmaitych stylizacji i okazji, dzięki czemu świetnie wyglądać będą zarówno na pani noszącej stroje minimalistyczne, jak i tych preferujących styl rockowy. Wystarczy tylko odpowiednio dobrać choker do swojego stylu, charakteru i modowych preferencji i cieszyć się modnym wyglądem.

 

 

 

1 Comment

  1. nie spotkałam się z taką biżuterią, jakoś mi to umknęło.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *