Buty na koturnie dla dzieci – zalety i wady

W ostatnich miesiącach olbrzymią popularnością zaczęły cieszyć się buty na koturnie dla dzieci. Zyskały one tylu samo zwolenników, co przeciwników ze względu na specyfikę tego rodzaju obuwia. Czy zatem warto kupować dzieciom tego typu buty? Jakie są ich zalety, a jakie wady? Postanowiliśmy odpowiedzieć na wszelkie wątpliwości rodziców, którzy zastanawiają się nad kupnem butów na koturnie swoim małym pociechom.

Buty na koturnie dla dzieci – nie dla wszystkich pociech

Disney, Frozen - Zalando
Disney, Frozen – Zalando

Buty na koturnie dla dzieci szczególnie chętnie kupowane są dla dziewczynek. To do małych strojniś kierowany jest przede wszystkim ten rodzaj obuwia. Jednak jak to w świecie mody bywa, swoich odbiorców ten typ produktu znalazł i wśród chłopców. Musimy jednak zastrzec, iż nie są to buty odpowiednie dla każdego dziecka. Ich noszenia odradzamy przede wszystkim najmłodszym dzieciom, których układ kostny wciąż podlega kształtowaniu. Jeśli więc podobają wam się takie buty i chcielibyście, by wasze dziecko wyglądało modnie, możecie wybrać je dla starszych dziewczynek. To zdecydowanie lepsza opcja, niż buty na mini obcasach, które również cieszą się sporym zainteresowaniem wśród najmłodszych konsumentek i ich mam. Buty na koturnie dla dzieci wybierajcie dla pociech, które ukończyły 9-10 rok życia. Dla tych młodszych lepiej wybrać obuwie na nieco grubszej podeszwie, przypominającej koturn.

Fenomen obuwia na koturnie

Botki sportowe Hello Kitty - BonPrix
Botki sportowe Hello Kitty – BonPrix

Moda na obuwie na koturnie dla dzieci przywędrowała do nas z Zachodu. Docenione zostały one przede wszystkim za nowoczesny i bardzo modny design. To z całą pewnością stylowe buty, które spodobają się młodym strojnisiom. Ich fenomen przypisuje się dzieciom gwiazd filmowych, które rozpowszechniły noszenie takich właśnie butów. Pragnąc upodobnić się do ulubionych gwiazd i ich rodzin wielu z rodziców (w szczególności zaś mam) rozpoczęło naśladowanie nowej mody, sprawiając swoim córkom buty na koturnie.

Największe zalety butów

Nike Sportswear - Zalando
Nike Sportswear – Zalando

Panująca na świecie moda to jeden z czynników, który brany jest pod uwagę kiedy kupowane są buty na koturnie. Nie jest to jednak jedyna zaleta trzewików, które poza niewątpliwym walorem estetycznym kuszą i innymi atutami. Spośród najczęściej wymienianych przez rodziców i dzieci zalet na plan pierwszy wysuwa się wygoda i komfort noszenia tego rodzaju butów. A to przecież jeden z ważniejszych czynników, jakie brane są pod uwagę, kiedy kupujemy buty. Co równie ważne, ten typ obuwia pasuje do wielu kreacji, dzięki czemu nasze dziecko zawsze wyglądać będzie oryginalnie i stylowo. Kupując jednak obuwie na koturnie należy zrobić to z rozsądkiem i z rozwagą, dostosowując rodzaj butów do wieku pociechy, kierując się przede wszystkim jej zdrowiem. Podkreślamy więc po raz kolejny, iż wiek dziecka powinien zostać dostosowany do noszonego obuwia.

Gdzie kupić?

Obecnie na rynku znaleźć można naprawdę bardzo bogatą ofertę butów na koturnie dla dzieci. My przede wszystkim zachęcamy do przejrzenia propozycji jakie przedstawiają największe internetowe sklepy, w tym m.in. Zalando. Znajdziecie wśród nich zarówno modele do noszenia zimą, jak i latem. Tym samym spełnią one wasze i waszych dzieci potrzeby, by czuć się modnie przez cały rok.

Śniegowce Fullstop - Zalando
Śniegowce Fullstop – Zalando
Nike Sportswear, różowe - Zalando
Nike Sportswear, różowe – Zalando

 

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *