Bezbolesna depilacja – najlepsze preparaty do depilacji

Gładkie, zadbane ciało to dziś jedna z tych kwestii, które nie podlegają dyskusji. Dla osiągnięcia wymiernego efektu warto używać preparatów do depilacji od sprawdzonych producentów, które gwarantują znakomity efekt. Co równie istotne dla większości chyba osób, depilacja ma być nie tylko zwykłym zabiegiem kosmetycznym, ale i przebiegać ma ona całkowicie bezboleśnie. Jeśli jesteście wyznawcami obu tych zasad, przygotowaliśmy dla was zestaw preparatów, które gwarantują znakomite, długotrwałe efekty, a jednocześnie są komfortowe, całkowicie bezpieczne i bezbolesne. Oto lista kosmetyków wartych uwagi.

Kremy do depilacji

Delia Depilacja, krem 12 w 1 – Amfora

Jednym z najczęściej i najchętniej wykorzystywanych do depilacji preparatów są kremy. Za wyborem tego rodzaju kosmetyku przemawiają przede wszystkim szybka i łatwa aplikacja oraz błyskawiczne wręcz efekty działania. Naszą uwagę zwrócił zwłaszcza krem 12 w 1 marki Delia, który stosować można na każdy rodzaj skóry. Jego formuła pozwala na błyskawiczne usunięcie zbędnego owłosienia – już po 3 minutach od nałożenia kremu. Dzięki alantoinie, D-panthenolom oraz ekstraktowi z owoców baobabu skóra pozostaje gładka i odpowiednio nawilżona, pozostawiając uczucie komfortu. Warto dodać, że krem zawiera też substancje dzięki którym opóźnione zostaje odrastanie włosków.

Wosk do depilacji

Cukrowy wosk do depilacji – Amfora.pl

Zdobywające coraz większą popularność woski to rozwiązanie dla pań (a także i panów) stawiających na długotrwały efekt. Istotne znaczenie ma tu nie tylko fakt, iż wosk dostępny w specjalnych plastrach jest szybki i skuteczny w działaniu, ale i bardzo łatwy do aplikacji. Proponowany przez firmę Dax Perfecta EpiLady wosk cukrowy gwarantuje wolniejsze odrastanie włosków, które usunięte wraz z cebulkami wyrastają znacznie słabsze. Dużą zaletą tego wosku jest pozostawienie skóry gładką, wręcz aksamitną.

Preparaty oczyszczające przed depilacją

Żel oczyszczający przed depilacją – Amfora.pl

Przed zabiegiem depilacji woskiem, czy pastą cukrową warto zaopatrzyć się w specjalny żel oczyszczający i przygotować skórę do zabiegu. Bardzo dobre recenzje otrzymał żel Bielenda Professional, który stosować można do skóry całego ciała, w tym twarzy. Dzięki specjalnej formule żel odtłuszcza skórę oraz zwiększa przyczepność preparatów do depilacji, tym samym zwiększając skuteczność ich działania oraz komfortowy przebieg. Warto więc zdecydowanie sięgnąć po niego, zwiększając w ten sposób komfort zabiegu depilacji.

Preparaty po depilacji woskiem / pastą cukrową

Olejek łagodzący po depilacji 500ml – Amfora

Po zabiegu depilacji woskiem, czy pasą cukrową dobrze jest też nałożyć preparat łagodzący. Jako że zabieg usuwania wymienionymi wcześniej preparatami może czasem wywołać podrażnienia skóry, dobrze jest zastosować preparat, który odżywi skórę, a jednocześnie natłuści ją, nawilży, a także usunie resztki wosku, który mógł pozostać na skórze. W zależności od rodzaju skóry, wybierzmy preparat do odpowiedniego jej typu. My rekomendujemy olejek łaodzący po depilacji dla skóry suchej od firmy Bielenda Professional.

Żele do depilacji

Aloe Epil Kojący żel po depilacji – Amfora

Dla tradycjonalistów / tradycjonalistek stawiających przede wszystkim na sprawdzony sposób depilacji za pomocą maszynki do golenia, idealnymi produktami wspomagającymi zabieg są żele do golenia. Nawilżające, dostosowane do konkretnego typu skóry, wspomagają ją po zabiegu. W zależności od tego jaki wybierzemy żel, liczyć można na regenerację, nawilżenie, łagodzenie podrażnień, etc. Naszym typem jest żel Aloe Epil Elfa Pharm, który doskonale spełnia swoją funkcję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *